Saunaer på Vestsjælland
Find de bedste saunaer på Vestsjælland. Se billeder, priser og book dit arrangement.

Gisseløre Badebro
Kalundborg
Fra 150 kr.

Zen Gusen
Slagelse
Fra 200 kr.

Svømmehallen i Asnæs
4.0Asnæs
Fra 50 kr.

Ringsted Sportscenter
4.1Ringsted
Fra 80 kr.

Booksaunagus
5.0Kalundborg
Fra 150 kr.

Korsør svømmehal
4.2korsør
Fra 100 kr.

Holbæk Sportsby
4.1holbæk
Fra 60 kr.

Næstved Svømmehal
3.6Næstved
Fra 40 kr.

Sauna By Nature
4.8Jægerspris
Fra 260 kr.

Sidesporet
4.1Holbæk
Kontakt for pris

Jyderup Svømmehal
4.2Jyderup
Fra 29 kr.

God Karma Saunagus
Holbæk
Kontakt for pris

Nakskov Idrætscenter
4.3Nakskov
Fra 53 kr.

Slagelse Svømmehal
4.0Slagelse
Fra 160 kr.

Musholm
4.1Korsør
Fra 50 kr.
Hvad koster det at gå sauna i Vestsjælland?
Baseret på 15 steder i Vestsjælland ligger priserne typisk mellem 29–260 kr.
Vestkystens ro
På Vestsjælland kan du kombinere varmen med lange, åbne kyster og fjorde. Det giver en naturlig eftertanke efter saunaen.
Gode valg
Se efter adgang til vandet, gus-planer og parkering. Medbring badesko og et ekstra håndklæde til udendørs bænke.
Sammenlign Saunaer i Vestsjælland
Herunder kan du sammenligne de forskellige Saunaer i Vestsjælland vi har fundet.
| Booksaunagus | 5.0 | 23 | Fra 150 kr. | Sauna |
| Sauna By Nature | 4.8 | 5 | Fra 260 kr. | Sauna |
| Nakskov Idrætscenter | 4.3 | 254 | Fra 53 kr. | Svømmehal |
| Korsør svømmehal | 4.2 | 291 | Fra 100 kr. | Svømmehal |
| Jyderup Svømmehal | 4.2 | 96 | Fra 29 kr. | Svømmehal |
| Sidesporet | 4.1 | 1.100 | Kontakt for pris | Sauna |
| Holbæk Sportsby | 4.1 | 997 | Fra 60 kr. | Svømmehal |
| Ringsted Sportscenter | 4.1 | 437 | Fra 80 kr. | Sauna |
| Musholm | 4.1 | 15 | Fra 50 kr. | Sauna |
| Slagelse Svømmehal | 4.0 | 497 | Fra 160 kr. | Svømmehal |