Dampbad i Jylland
Find dampbad i Jylland. Se billeder, priser og book dit arrangement.
Jylland

Hedensted Centret
4.1Hedensted
Fra 15 kr.

Hornsyld Idrætscenter
4.2Hornsyld
Fra 60 kr.

Bjerringbro
4.3Bjerringbro
Fra 50 kr.

Munkbjerg Hotel
4.2Vejle
Fra 1.030 kr.

Comwell Kellers Park
4.4Vejle
Fra 1.150 kr.

Ikast Svømmecenter
4.3Ikast
Fra 65 kr.

Hotel Vejlefjord
4.6Vejle
Fra 590 kr.

Frederikshavn Svømmehal
4.3Frederikshavn
Fra 64 kr.

Kurbad Limfjorden
4.4Struer
Fra 299 kr.

Water & Wellnes
4.1Randers
Fra 239 kr.

Herning Svømmehal
4.4Herning
Fra 30 kr.

DGI Huset vejle
4.2Vejle
Kontakt for pris
★4.3(12.485 anmeldelser)
Hvad koster dampbad i Jylland?
Af de 12 steder med dampbad vi har fundet i Jylland koster det mellem 15–1.150 kr.
Sammenlign Dampbad i Jylland
Herunder kan du sammenligne de forskellige Dampbad i Jylland vi har fundet.
| Hotel Vejlefjord | 4.6 | 2.283 | Fra 590 kr. | Sauna |
| Kurbad Limfjorden | 4.4 | 271 | Fra 299 kr. | Spa |
| Herning Svømmehal | 4.4 | 727 | Fra 30 kr. | Svømmehal |
| Comwell Kellers Park | 4.4 | 2.613 | Fra 1.150 kr. | Sauna |
| Frederikshavn Svømmehal | 4.3 | 713 | Fra 64 kr. | Svømmehal |
| Bjerringbro | 4.3 | 476 | Fra 50 kr. | Sauna |
| Ikast Svømmecenter | 4.3 | 940 | Fra 65 kr. | Svømmehal |
| Hornsyld Idrætscenter | 4.2 | 231 | Fra 60 kr. | Sauna |
| DGI Huset vejle | 4.2 | 1.567 | Kontakt for pris | Svømmehal |
| Munkbjerg Hotel | 4.2 | 1.362 | Fra 1.030 kr. | Sauna |
Dampbad anmeldelser
Å
23. sep. 2025
Comwell Kellers Park er et luksuriøst spa-hotel med flotte omgivelser ved fjorden. Spaområdet har sauna, dampbad og udendørs bade, og oplevelsen bliver ekstra speciel med deres “Sauna Soul”-aftener. Stedet er elegant og afslappende, men kan i perioder føles travlt, og priserne er i den høje ende.
Å
23. sep. 2025
Da jeg var i Hornsyld Idrætscenter, blev jeg imponeret af saunaens størrelse og atmosfære. Saunaen er stor – der er plads til mange, og den ligger med udsigt til bassinerne, hvilket gør det ekstra hyggeligt at sidde og varme sig.
Å
23. sep. 2025
Jeg kom til Hedensted Centret en onsdag til wellness-aften, og saunaen var et af de bedste elementer. Den her varme sauna – sammen med dampbad og infrarød sauna – gjorde, at jeg kunne slappe helt af efter en travl dag
M
V