Infrarød sauna i Jylland
Find infrarød sauna i Jylland. Se billeder, priser og book dit arrangement.
Jylland

Hedensted Centret
4.1Hedensted
Fra 15 kr.

Ikast Svømmecenter
4.3Ikast
Fra 65 kr.

Brande Hallerne
4.0Brande
Fra 49 kr.

KCS Badeland
5.0Skive
Fra 50 kr.

Hotel Vejlefjord
4.6Vejle
Fra 590 kr.

Herning Svømmehal
4.4Herning
Fra 30 kr.

Slotssøbadet
4.3Kolding
Fra 30 kr.

DGI Huset vejle
4.2Vejle
Kontakt for pris

Arena Aabenraa
4.3Aabenraa
Kontakt for pris
★4.4(9.635 anmeldelser)
Hvad koster infrarød sauna i Jylland?
Af de 9 steder med infrarød sauna vi har fundet i Jylland koster det mellem 15–590 kr.
Sammenlign Infrarød sauna i Jylland
Herunder kan du sammenligne de forskellige Infrarød sauna i Jylland vi har fundet.
| KCS Badeland | 5.0 | 895 | Fra 50 kr. | Sauna |
| Hotel Vejlefjord | 4.6 | 2.283 | Fra 590 kr. | Sauna |
| Herning Svømmehal | 4.4 | 727 | Fra 30 kr. | Svømmehal |
| Slotssøbadet | 4.3 | 2.173 | Fra 30 kr. | Svømmehal |
| Arena Aabenraa | 4.3 | 849 | Kontakt for pris | Sauna |
| Ikast Svømmecenter | 4.3 | 940 | Fra 65 kr. | Svømmehal |
| DGI Huset vejle | 4.2 | 1.567 | Kontakt for pris | Svømmehal |
| Hedensted Centret | 4.1 | 154 | Fra 15 kr. | Sauna |
| Brande Hallerne | 4.0 | 47 | Fra 49 kr. | Svømmehal |
Infrarød sauna anmeldelser
Å
23. sep. 2025
Jeg kom til Hedensted Centret en onsdag til wellness-aften, og saunaen var et af de bedste elementer. Den her varme sauna – sammen med dampbad og infrarød sauna – gjorde, at jeg kunne slappe helt af efter en travl dag
V
V
15. sep. 2025
Saunaen i Ikast Svømmecenter er virkelig dejlig efter en svømmetur. God varme og hyggelig stemning – perfekt afslutning på træningen
T
4. sep. 2025
Jeg besøgte Hedensted Centret og blev positivt overrasket over deres wellness-faciliteter. De har både sauna, infrarød sauna og dampbad, og kombinationen med deres loungepool (38 grader) giver en skøn ro efter svømning. Saunagussen om aftenen er ekstra hyggelig, med levende lys og afslappet stemning, hvilket gør saunaoplevelsen lidt mere speciel end bare varme + sved. Det træder lidt ned, hvis man leder efter ultra luksus spa-detaljer, men til prisen og atmosfæren får man virkelig meget værdi.
L