Spa i Jylland
Find spa i Jylland. Se billeder, priser og book dit arrangement.
Jylland

Hedensted Centret
4.1Hedensted
Fra 15 kr.

Hornsyld Idrætscenter
4.2Hornsyld
Fra 60 kr.

Bjerringbro
4.3Bjerringbro
Fra 50 kr.

Munkbjerg Hotel
4.2Vejle
Fra 1.030 kr.

Comwell Kellers Park
4.4Vejle
Fra 1.150 kr.

SeierFitness
3.8Aarhus
Fra 450 kr.

Aarhus Sauna & Vildmarksbad Oase
4.9Aarhus
Fra 300 kr.

Alsik Hotel og Spa
4.5Sønderborg
Fra 295 kr.

Viborg Svømmehal
4.3Viborg
Fra 20 kr.

Ikast Svømmecenter
4.3Ikast
Fra 65 kr.

Hanstholmmadbar
Hanstholm
Fra 1.000 kr.

Brande Hallerne
4.0Brande
Fra 49 kr.

Hotel Vejlefjord
4.6Vejle
Fra 590 kr.

Frederikshavn Svømmehal
4.3Frederikshavn
Fra 64 kr.

Skovly ved ribe
4.6Ribe
Kontakt for pris

Alsik Hotel & Spa
4.6Sønderborg
Fra 225 kr.

Them Hallerne
4.3Them
Fra 155 kr.

Grand Hotel Struer
4.0Struer
Kontakt for pris
★4.4(24.252 anmeldelser)
Hvad koster spa i Jylland?
Af de 27 steder med spa vi har fundet i Jylland koster det mellem 15–1.150 kr.
Sammenlign Spa i Jylland
Herunder kan du sammenligne de forskellige Spa i Jylland vi har fundet.
| Aarhus Sauna & Vildmarksbad Oase | 4.9 | 179 | Fra 300 kr. | Spa |
| Skovly ved ribe | 4.6 | 84 | Kontakt for pris | Sauna Gus |
| Hotel Vejlefjord | 4.6 | 2.283 | Fra 590 kr. | Sauna |
| Alsik Hotel & Spa | 4.6 | 2.660 | Fra 225 kr. | Sauna |
| Alsik Hotel og Spa | 4.5 | 2.692 | Fra 295 kr. | Sauna |
| Esbjerg Spa & Wellness | 4.5 | 108 | Fra 245 kr. | Sauna |
| Kurbad Limfjorden | 4.4 | 271 | Fra 299 kr. | Spa |
| Herning Svømmehal | 4.4 | 727 | Fra 30 kr. | Svømmehal |
| Comwell Kellers Park | 4.4 | 2.613 | Fra 1.150 kr. | Sauna |
| Slotssøbadet | 4.3 | 2.173 | Fra 30 kr. | Svømmehal |
Spa anmeldelser
Å
23. sep. 2025
Comwell Kellers Park er et luksuriøst spa-hotel med flotte omgivelser ved fjorden. Spaområdet har sauna, dampbad og udendørs bade, og oplevelsen bliver ekstra speciel med deres “Sauna Soul”-aftener. Stedet er elegant og afslappende, men kan i perioder føles travlt, og priserne er i den høje ende.
Å
23. sep. 2025
Da jeg var i Hornsyld Idrætscenter, blev jeg imponeret af saunaens størrelse og atmosfære. Saunaen er stor – der er plads til mange, og den ligger med udsigt til bassinerne, hvilket gør det ekstra hyggeligt at sidde og varme sig.
Å
23. sep. 2025
Jeg kom til Hedensted Centret en onsdag til wellness-aften, og saunaen var et af de bedste elementer. Den her varme sauna – sammen med dampbad og infrarød sauna – gjorde, at jeg kunne slappe helt af efter en travl dag
T
17. sep. 2025
ette er et sted jeg virkelig kan anbefale, hvis man vil have noget ud over det sædvanlige. Saunagus-oplevelserne her er smukke: de bruger mange forskellige æteriske olier, og der er tryghed, natur og ro omkring det hele. Der er også vildmarksbade og sauna, så man kan være ude i naturen og stadig få wellness. For mig føltes det som at koble helt af – ikke bare fysisk, men mentalt. Hvis du vil have en dybere, mere sanselig sauna-/dampbad-tur, så er Skovly ved Ribe et topvalg.
M